T3 Vakfı Özdemir Bayraktar ulusal Teknoloji Burs Programı 2023 Yılında 4000 Öğrenciye Takviye Verecek

Genel, Gündem Kas 06, 2022 Yorum Yok

Teknoloji üreten bir Türkiye gayesiyle Kıymetli projelere imza atan Türkiye Teknoloji Grubu Vakfı, yetenekli gençlere burs takviyesi sağlamaya devam ediyor. Özdemir Bayraktar ulusal Teknoloji Burs Programı ile toplam 4 bin öğrenciye aylık 1600 TL’ye kadar burs takviyesi verilecek. Özdemir Bayraktar ulusal Teknoloji Burs Programı kapsamında Yükselen Yıldız Burs Programı, Eğitmen-Mentor Burs Programı ve Eğitim Takviyesi Burs Programı olmak üzere 3 farklı dayanak programı ile ortaokul, İdadi ve üniversite öğrencilerine burs imkânı sağlanacak. Burs programına müracaatlar 27 Kasım tarihinde sona erecek.

Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı’nın her eğitim periyodunda Türkiye’nin yerli ve ulusal teknoloji atağına katkı sağlamayı hedefleyen gençleri buluşturan ve öğrencilere sunulan burs programları bu Yıl da ulusal Teknoloji Hamlesi’nin öncü ismi merhum Özdemir Bayraktar ismine gerçekleştirilmeye devam ediyor. Yetenekli gençlerin teknoloji geliştirme süreçlerine katılmasını sağlayan T3 Vakfı, öğrencilerin proje ve faaliyetlerini desteklediği Özdemir Bayraktar ulusal Teknoloji Burs Programı ile 4 bin öğrencinin gelişimine katkı sağlarken ayrıyeten TEKNOFEST’te istekli olarak misyon alma, kamplar, seyahatler, Özel eğitimlere katılma ve T3 Vakfı’nın çalışmalarında yer alma üzere pek Fazla Özel fırsatlar da sunuyor.

Eğitimin Farklı Seviyelerinde Burs Dayanağı ve özel Fırsatlar Sağlanıyor

İstanbul genelinde lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurabildiği Yükselen Yıldız Burs Programı ile iştirakçilere sağlanan Özel eğitim imkânları sayesinde şahsî, akademik ve meslek gelişimlerine katkı sağlanıyor. Başta TEKNOFEST olmak üzere T3 Vakfı bünyesindeki projelerde yer alma fırsatı sunulan 100 öğrenciye 10 ay boyunca devam edecek program kapsamında aylık 1600 TL burs dayanağı verilecek.

T3 Vakfı tarafından hayata geçirilen Deneyap Teknoloji Atölyelerinde öğrencilere eğitmenlik yapma ve yarışlar için desteklenen ekiplere mentorluk yapma imkânı da sunulan Eğitmen-Mentor Burs Programı ile iştirakçilerin ehil oldukları alanlarda gelişmelerine katkı sağlanıyor. Türkiye’nin 81 vilayetinde bulunan Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde öğrencilere eğitmenlik, gruplara mentorluk yapma ve psikososyal gelişimlerini takip etme imkânı sunularak öğrenciler ortasında besleyici bir döngü oluşturulması hedeflenen Eğitmen-Mentor Burs Programına lisans ve lisansüstü öğrenciler müracaat yapabiliyor.

Türkiye genelinde ortaokul, İdadi yahut üniversitede tahsil gören öğrencilerin başvurabildiği Eğitim Dayanağı Burs Programı ile de 2900 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 1000 TL burs dayanağı sağlanacak. ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim dayanağı sağlanması ve Ulusal Teknoloji Atılımı şuuru ile daha Çok gencin vakıf projelerine iç edilmesi amaçlanan programın içeriğinde akran eğitimleri, vilayetlerdeki ağların güçlendirilmesine yönelik vakıf tanıtım buluşmaları, T3 Vakfı’nın bütün vilayetlerdeki sorumluları ile birebirde çalışma fırsatı yer alıyor.

Burs Programına Müracaatlar 27 Kasım’da Sona Erecek

Başvuruların 27 Kasım’a kadar devam edeceği burs programı için iştirakçiler oluşturulan linkler üzerinden ilgili burs programı sayfalarından ayrıntıları inceleyebiliyor ve müracaatta bulunabilecek. Burs programından kabul Meydan öğrenciler, teknolojinin farklı alanlarında Türkiye’nin geleceğine imzasını atacak başarılı çalışmalara ortak olacak.

Kaynak: (BYZHA) – ak Haber Ajansı

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir